Seymen Spor Kulübü

38 yıldır ilimizde bir çok ilke imza atan kurumumuz 30 Kasım 2017 tarihinde Seymen Koleji Spor Kulübü'nü kurmanın gururunu yaşıyor.

Seymen Koleji Spor Kulübü’nün amacı; Beden Terbiyesi Kanunu ve Türk Milli Eğitiminin amaçlarına uygun olarak tüm sportif faaliyetlerde sağlıklı, ahlaklı, her türlü kötü alışkanlıklardan uzak, milli amaçlara uygun ve milli kültürümüze bağlı manevi değerlerimize saygılı, ülkemizi her alanda başarı ile temsil edecek sporcuları yetiştirmek, çevre halkına spor yapma olanakları sağlamak, üyelerine ve sporcularına çeşitli sporları yaptırmak, gençliğin fiziki ve moral kabiliyetini geliştirmek, karşılıklı sevgi ve saygıyı yerleştirmek, ruhsal ve bedensel olarak sağlam yetişmelerine katkıda bulunmak, üyelerin boş zamanlarını değerlendirmektir.

Seymen Koleji Spor Kulübü, bilimsel olarak oluşturulan spor eğitim programlarıyla çocukları ve gençleri sağlıklı bir spor ortamında yetiştirmeyi, onların spordaki yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçlar. Seymen Koleji’nde öğrencilere sunulan imkânlar onları spor yapmaya yönlendirir ve her öğrenci tüm alanlardan yararlanır.

Okul takımları, alanında uzman ve deneyimli eğitimcilerle çalışırlar. Her öğrencinin ilgi ve yetenekleri değerlendirilir. Sonuçlara göre kulüp sporcuları ve takımlar oluşturulur. Öğrencilere Seymen Koleji Spor Kulübü bünyesinde lisanslı sporcu olma imkânı sağlanır. Ülke çapında resmi ve özel yarışmalara katılabilecek öğrenciler yetiştirmektedir. Öğrencilerin her yıl kazandıkları pek çok dereceyle sportif başarılarını arttırmak hedeflenmektedir.