Yaz Okulu

2005 yılından itibaren her yaz Özel Seymen Eğitim Kurumları’nın uzman eğitici ve antrenör kadrosuyla Anaokulu grubu ve 7-12 yaş arası tüm öğrencilere alternatif bir yaz tatili olanağı sunan Seymen Koleji Yaz Okulu, çocuklara eğlenceli bir tatil sunmanın yanı sıra onların sosyal bir birey olarak yetişmelerini amaçlamaktadır.

Seymen Koleji Yaz Okulu öğrencilerinin;

Yoğun geçen bir öğretim yılının ardından eğlenerek vakit geçirmelerini,Düzenli bir şekilde spor yapmalarını, Sanatla iç içe olmalarını, Farklı fiziksel, sosyal, sanatsal beceriler kazanmalarını, Zengin öğrenme ortamlarında ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini, Arkadaşlık duygularını geliştirerek yeni dostluklar kazanmalarını, Takım çalışması alışkanlığı kazanarak birlikte üretmenin keyfini yaşamalarını, Zamanlarını planlamayı öğrenmelerini, Beslenme alışkanlıklarını düzenlemelerini, Paylaşım bilinçlerini arttırmalarını, Düzenlenen oyunlardan ve yarışmalardan yol çıkarak kazanmanın sevinciyle, kimi zaman kaybediyor olmanın burukluğunu kişiliklerinde dengeli bir biçimde kaynaştırabilmelerini sağlamayı hedeflemektedir.

Hafta içi her gün 09.00 - 17:00 saatleri arasında açık olan Seymen Koleji Yaz Okulu"nda sportif, sanatsal, kültürel ve akademik nitelikli etkinlikler, haftanın belirli günlerinde düzenli ve dönüşümlü olarak yürütülmektedir. Etkinlikler, konusunda uzman eğitici ve antrenörler gözetiminde yürütülmekte ve bir öğretmen, gün boyu öğrencilerle birlikte olmaktadır.

Seymen Koleji Yaz okulu öğrencilerine her gün sabah ve ikindi kahvaltısı ile öğle yemeği sunulmaktadır. Gelişme çağında olan ve spor yapan çocukların günlük kalori ve besin öğesi ihtiyaçları göz önüne alınarak belirlenen menüler, hijyen kurallarına uyularak, Seymen Okulları"nın tesislerinde hazırlanmaktadır.

Diğer Yaz Okullarından farklı olarak  gezi ve at binme hariç tüm etkinlikler Seymen Okulları Kampüsü"nde yapılmaktadır. Böylelikle öğrenciler güvenli bir ortamda, gün içinde şehir trafiğinde vakit kaybetmeksizin faaliyetlerini sürdürebilmektedir.

20-24 Haziran 2022/ 27 Haziran-1 Temmuz 2022

04-08 Temmuz 202218-22Temmuz 2022 / 25-29 Temmuz 2022 

01-05 Ağustos 2022  08-12 Ağustos 2022 15-19 Ağustos 2022 /22-26 Ağustos 2022 / 29 Ağustos 02 Eylül 2022

05-09 Eylül  2022 

tarihlerinde olmak üzere   yapılacak olan Yaz Okulu kayıtları 07 Haziran 2022 tarihinden itibaren Muhasebe biriminde yapılacaktır. Haftalık kayıt kabul edilir.

TESİSLERİMİZ

Yüzme Havuzu, Piknik Alanları, Açık-Kapalı Basketbol Sahaları, Spor Salonu, Çim Futbol Sahası, Tv Odası, Drama Odası, Görsel Sanatlar Atölyeleri, Masa Tenisi Mekanları, Bilgisayara Laboratuvarı, Yabancı Dil Laboratuvarı, Kütüphane, Yemekhane ve Kafeterya

İLKOKUL ve 5. SINIF YAZ OKULU PROGRAMI

PAZARTESİ

SALI

ÇARŞAMBA

PERŞEMBE

CUMA

 

 

 

 

 

 

 

KAHVALTI

KAHVALTI

KAHVALTI

KAHVALTI

KAHVALTI

 

SABAH SPORU

EĞİTSEL OYUNLAR

SABAH SPORU

EĞİTSEL OYUNLAR

SABAH SPORU

 

AKTIVITIES &GAMES

DRAMA

AKTIVITIES &GAMES

MODERN DANS

AKTIVITIES &GAMES

 

KORT TENİSİ

BİLGİSAYAR

MASA TENİSİ

OKUMA SAATİ

ETKİNLİK UYGULAMA

 

ÖĞLE YEMEĞİ

ÖĞLE YEMEĞİ

ÖĞLE YEMEĞİ

ÖĞLE YEMEĞİ

ÖĞLE YEMEĞİ

 

ÇİZ/BOYA

BASKETBOL

VOLEYBOL

AT BİNME

KOORDİNASON PARKURU

 

ÇİZ/BOYA

YÜZME

YÜZME

YÜZME

YÜZME

 

FUTBOL

YÜZME

YÜZME

YÜZME

YÜZME

 

İKİNDİ KAHVALTISI

İKİNDİ KAHVALTISI

İKİNDİ KAHVALTISI

İKİNDİ KAHVALTISI

YÜZME / İKİNDİ KAHVALTISI

 
 

·         Eğitmenler programda hava şartları ve öğrenci sayılarına göre değişiklik yapabilir.

·         Öğrenciler her sabah spor ayakkabı ve spor kıyafetlerle derse katılacaklardır.

·         Öğrencilerin yanlarında şapka ve suluk bulundurmaları gerekmektedir.