Yaz Okulu

2005 yılından itibaren her yaz Özel Seymen Eğitim Kurumları’nın uzman eğitici ve antrenör kadrosuyla 6-11 yaş arası tüm öğrencilere alternatif bir yaz tatili olanağı sunan Seymen Koleji Yaz Okulu, çocuklara eğlenceli bir tatil sunmanın yanı sıra onların sosyal bir birey olarak yetişmelerini amaçlamaktadır.

Seymen Koleji Yaz Okulu öğrencilerinin;

Yoğun geçen bir öğretim yılının ardından eğlenerek vakit geçirmelerini,Düzenli bir şekilde spor yapmalarını, Sanatla iç içe olmalarını, Farklı fiziksel, sosyal, sanatsal beceriler kazanmalarını, Zengin öğrenme ortamlarında ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini, Arkadaşlık duygularını geliştirerek yeni dostluklar kazanmalarını, Takım çalışması alışkanlığı kazanarak birlikte üretmenin keyfini yaşamalarını, Zamanlarını planlamayı öğrenmelerini, Beslenme alışkanlıklarını düzenlemelerini, Paylaşım bilinçlerini arttırmalarını, Düzenlenen oyunlardan ve yarışmalardan yol çıkarak kazanmanın sevinciyle, kimi zaman kaybediyor olmanın burukluğunu kişiliklerinde dengeli bir biçimde kaynaştırabilmelerini sağlamayı hedeflemektedir.

Hafta içi her gün 09.00 - 17:00 saatleri arasında açık olan Seymen Koleji Yaz Okulu"nda sportif, sanatsal, kültürel ve akademik nitelikli etkinlikler, haftanın belirli günlerinde düzenli ve dönüşümlü olarak yürütülmektedir. Etkinlikler, konusunda uzman eğitici ve antrenörler gözetiminde yürütülmekte ve bir öğretmen, gün boyu öğrencilerle birlikte olmaktadır.

Seymen Koleji Yaz okulu öğrencilerine her gün sabah ve ikindi kahvaltısı ile öğle yemeği sunulmaktadır. Gelişme çağında olan ve spor yapan çocukların günlük kalori ve besin öğesi ihtiyaçları göz önüne alınarak belirlenen menüler, hijyen kurallarına uyularak, Seymen Okulları"nın tesislerinde hazırlanmaktadır.

Diğer Yaz Okullarından farklı olarak  gezi ve at binme hariç tüm etkinlikler Seymen Okulları Kampüsü"nde yapılmaktadır. Böylelikle öğrenciler güvenli bir ortamda, gün içinde şehir trafiğinde vakit kaybetmeksizin faaliyetlerini sürdürebilmektedir.

17 Haziran - 21 Haziran / 24 Haziran- 28 Haziran/ 01 Temmuz -05 Temmuz/08-12 Temmuz

15-19 Temmuz/22 Temmuz-26 Temmuz/29 Temmuz-02 Ağustos/ 05-09 Ağustos/ 12-16 Ağustos/ 

19-23 Ağustos/ 26-29 Ağustos tarihlerinde olmak üzere   yapılacak olan Yaz okulu kayıtları 02 Mayıs 2019 tarihinden itibaren Muhasebe biriminde yapılacaktır. Haftalık kayıt kabul edilir.

TESİSLERİMİZ

Yüzme Havuzu, Piknik Alanları, Açık-Kapalı Basketbol Sahaları, Spor Salonu, Çim Futbol Sahası, Tv Odası, Drama Odası, Görsel Sanatlar Atölyeleri, Masa Tenisi Mekanları, Bilgisayara Laboratuvarı, Yabancı Dil Laboratuarı, Kütüphane, Yemekhane ve Kafeterya

PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA
KAHVALTI/SABAH SPORU KAHVALTI/EĞİTSEL OYUNLAR KAHVALTI/SABAH SPORU KAHVALTI KAHVALTI
ACTIVITIES&GAMES ACTIVITIES&GAMES ACTIVITIES&GAMES SABAH SPORU EĞİTSEL OYUNLAR
ACTIVITIES&GAMES ACTIVITIES&GAMES ACTIVITIES&GAMES BİLGİSAYAR ETKİNLİK UYGULAMA
ACTIVITIES&GAMES ACTIVITIES&GAMES ACTIVITIES&GAMES BİLGİSAYAR ETKİNLİK UYGULAMA
ÖĞLE YEMEĞİ ÖĞLE YEMEĞİ ÖĞLE YEMEĞİ ÖĞLE YEMEĞİ ÖĞLE YEMEĞİ
GEZİ BASKETBOL GÖRSEL SANATLAR
AT BİNME DRAMA
GEZİ YÜZME GÖRSEL SANATLAR
YÜZME DRAMA
VOLEYBOLYÜZME YÜZME YÜZME YÜZME
ETKİNLİK SAATİ/İKİNDİ KAHVALTISI OKUMA SAATİ/İKİNDİ KAHVALTISI YÜZME/İKİNDİ KAHVALTISI FUTBOL/İKİNDİ KAHVALTISI YÜZME/İKİNDİ KAHVALTISI
  • Eğitmenler programda hava şartları ve öğrenci sayılarına göre değişiklik yapabilir.
  • Öğrenciler her sabah spor ayakkabı ve spor kıyafetlerle derse katılacaklardır.
  • Öğrencilerin yanlarında şapka bulundurmaları gerekmektedir.