Etüt Sistemi

            9.ve 10.sınıf gruplarımızda haftalık olarak uygulanan tarama sınav sonuçları analiz edilerek  öğrencilerimizin eksik kazanımları tespit edilir. Ders öğretmeni ve rehberlik birimimiz tarafından öğrenci ve velisine bilgi aktarılır. Öğrencimize bireysel çalışma programı verilir. Hafta sonu uyguladığımız etüt programımız oluşturulurken tarama sınavlarımız temele alınarak öğrencideki öğrenme eksikleri giderilir. Programımız öğrencimizin en üst düzeyde öğrenmesini sağlayacak etkinliklere yer vererek haftalık olarak K 12 sistemimize yüklenir ve velilerimiz ile paylaşılmaktadır.

            11 ve 12.sınıf sınav hazırlık etütlerimiz ise MEB tarafından açıklanan genelgeye göre programlanmaktadır. Sınav grupları etütleri resmi okul açılışından daha erken tarihte başlamakta, hafta sonu soru çözümleri ve konu pekiştirme amacıyla devam etmektedir. Her hafta öğrencilerimizin girdiği YKS denemeleri danışman öğretmenlerimiz tarafından analiz edilmekte ve velilerimize bilgi verilmektedir.

           Temel anlamda hedefimiz öğrencilerimizin konuları özümsemesini sağlamak ve bunu yaparken de farklı öğretim yöntem tekniklerden faydalanması için onlara uygun ortamlar sunmaktır.  

          Tam öğrenme modelini temel alan okulumuz , öğrencilerimizin  çoklu zeka alanlarını desteklemekte ve onlar  için bireysel çalışma planlamaları yapmaktadır.