Fiziki Yapımız

EĞİTİM ORTAMI  

Sınıflar

Anaokulumuzda 1 adet “3 yaş” 2 adet “4 yaş” ve 5 adet “Hazırlık Sınıfı” olmak üzere 8 sınıf bulunmaktadır.

Sanat Atölyesi

Boyama yapmak çocukları hayal gücünü artırdığı gibi, sağ ve sol beyinin birlikte çalışmasını sağlıyor ve odaklanma becerilerini artırıyor.

Çocukların küçük kaslarının gelişmesini sağlayan boyama ve resim faaliyetleri, el ve göz koordinasyonunu artırır.

Resim ve boyama faaliyetleri çocukların hayal gücünü yansıttığı gibi, yaratıcı düşünmelerini sağlar. Sanat atölyemizde kağıt işleri, kolaj çalışmaları, yoğurma maddeleriyle yapılan çalışmaların yanı sıra serbest resim ve  boya çalışmaları yapılmaktadır.

Müzik  Atölyesi

Müzik, algıları değiştiriyor; yaşama renk, ritim, hareket ve keyif katıyor. 

Müzik Atölyeleriyle öğrencilerimizin hem duygusal zekalarını geliştirmeyi hedefliyor hem de yaşamdan daha fazla keyif almalarını sağlıyoruz. Empati kurma becerimizi arttırıyor, hayatımıza olumlu etkilerde bulunuyoruz. 

Eğlen Bilim Atölyesi

Anaokulu öğrencilerimizin kendi başlarına buluş yapmalarına fırsat tanıyan, eleştirel düşünme becerilerini geliştiren, merak etme, keşfetme, sorgulama becerilerinin geliştiği öğrenme ortamıdır. Aynı zamanda bilimsel olaylar üzerinde inceleme, gözlem ve deney yapma becerisi kazanırlar.

Uyku Odası

3 yaş gruplarımızda  öğle yemeğinden sonra öğrencilerin dinlenme ve uyku gereksinimlerinin karşılanması için düzenlenmiş odadır.

Yemekhane

Anaokulu öğrencilerimiz sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısını bu salonlarda alırlar. Yemekhanemiz 3-4 yaş grupları için ayrı , Hazırlık grupları için de ayrı kullanılan  2 adet  alandan oluşmaktadır.

Revir

Öğrencilerimizin sağlıkla ilgili durumlarının takip edildiği revirimizde, okul hemşiremiz her gün anaokulumuzda  bulunmaktadır.

Servis

Öğrencilerimizin ulaşımı, hizmet içi eğitim almış şoför ve hostesler eşliğinde güven içinde sağlanır. Eğitimden geçen servis şoför ve hostesleri bilgilerini güncellemekte eğitim sonucunda çocuklarla daha sağlıklı iletişim kurabilmektedir. Servis araçlarında emniyet kemeri kullanımı zorunludur.

Güvenlik

Okulumuzun girişinde yer alan güvenlik personel kabinin  yanı sıra bina içi ve dışında tüm kör noktalarını da görmeyi sağlayan  güvenlik kameraları ile okulumuzun güvenliği sağlanmaktadır.