Kurucumuz

RAHMİ SEYMENnn.jpg  Rahmi SEYMEN
1933 - 2007

Değerli veli ve öğrencilerimiz, saygıdeğer öğretmenler,

Eğitime verdiğim önemi ebedileştirmek amacıyla 1981 yılında büyük umutlarla temelini attığımız Özel Seymen Eğitim Kurumları 1983 yılında eğitim öğretime kapılarını açarak aynı zamanda Kocaeli halkı için özel bir eğitim kurumu olarak bir ilkin başlangıcı olmuştur. Başarı çizgisini hiç bozmadan köklü bir kurum olduğunu da günümüze kadar ispatlamıştır.

Hayallerimi hayat tecrübemin süzgecinden geçirerek, imkânsızlıkları imkâna, yoklukları varlığa dönüştürerek usanmadan çalıştım. Çok büyük beklentilerle hayata geçirdiğimiz bu projede başarılı olabilecek miydik? O dönem içerisinde bunun cevabını vermek güç olsa da şimdi görüyorum ki bunu başardık. Bir hayalin kıvılcımı ile yaktığımız mum bugüne kadar binlerce mumu yaktı ve inanıyorum ki yakmaya da devam edecek.

Doğru kararlar doğru sonuçları doğurmuş, Özel Seymen Eğitim Kurumlarından mezun olan çocuklarımız geleceğin başarılı ve saygın nesillerini yetiştirmek üzere yine bu ailenin içinde bir eğitmen olarak yerlerini almışlardır. Mükemmelin peşinden koşan dev kadromuzla, değerli veli ve öğrencilerimizle kocaman bir aile olmanın gururunu yaşıyorum.   

İsteğimiz Seymen Eğitim Kurumlarında yetişen bütün evlatlarımızı kendilerini bu ulusa hatta dünyaya ispat etmiş bir Türk vatandaşı olarak görmek, Atatürk ilke ve inkılâplarının izinde başarılı, çağdaş, ahlaklı bireyler yetiştirebilmektir.

Sevgili çocuklarım bu okul; öğretmenlerin, velilerin, sizlerin emek ve gayretleriyle meydana gelen ortak bir mirastır. Saygı ve sevgi odaklı bu kurumu her zaman ve her yerde en iyi şekilde temsil ettiğiniz için sonsuz saygılarımı sunarım.

Bu güzel ve içten temennilerle bütün evlatlarıma, velilerimize ve azimle çalışan tüm kurum kadromuza sağlık, başarı ve mutluluk dileklerimi sunuyorum.

En derin saygılarımla...                                         
Rahmi SEYMEN