Fiziki Yapımızİlkokul, Ortaokul ve Lise Eğitim – Öğretim binamız, mimari yapı olarak birbirine benzer iki bloktan oluşmaktadır. İlkokul ve Ortaokul binası zemin + 3 kattan, lise ise zemin + 1 kattan oluşmaktadır.Zemin Kat :  İlkokul 1. ve 2. sınıflarının bulunduğu sınıflar, müzik odaları, idareci odası, revir, fotokopi odası, öğretmenler odası ve konferans salonu bulunmaktadır.

1. Kat : Kurucu odası,  Ortaokul ve İlkokul Müdür odası, Muhasebe, Halkla İlişkiler odası, İlkokul 2. ve 3.sınıflar, İngilizce öğretmenler odası, İngilizce Stüdyo, Bilgisayar Laboratuvarı, Rehberlik servisi, Fen ve Teknoloji Laboratuvarı bulunmaktadır.

2. Kat : İlkokul  3 ve 4.sınıflar, Ortaokul 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin bulunduğu kattır. Müdür Yardımcısı Odası, Rehberlik servisi, Öğretmenler odası bulunmaktadır.

3. Kat : Ortaokul 5, 6, 7. ve 8. sınıflarının bulunduğu kattır. Müdür  yardımcısı odası, Rehberlik servi ve Arşiv gibi birimler bu kattadır.

Her katta Hizmetli Odası, Erkek ve Kız Öğrenciler için ayrı yerlerde WC’ler, Erkek ve Bayan öğretmenlerin kullandığı WC’ler de bulunmaktadır. 

LİSE      

Zemin Kat: Müdür Yardımcısı Odası ile ziyaretçi odası bulunmaktadır.

1.Kat : Müdür odası, Rehberlik Servisi, sınıflar, kütüphane, etüt sınıfı, biyoloji-kimya ve fizik laboratuvarı, müzik odası, toplantı salonu ve öğretmenler odası bulunur.

Yemekhane 

Yemekhanemiz 1100 öğrenci kapasitelidir. Tek katlıdır. Yemek pişirilen mutfak bölümü mevcuttur. Yemekler bu bölümde günlük ve taze olarak her türlü hijyen kurallarına uyularak hazırlanmaktadır. 

İlköğretim birinci kademe öğrencileri, öğretmenleri kontrolünde, lise öğrencilerinden 1 saat önce yemekhaneye alınırlar ve sınıf öğretmenleri gözetiminde self-servis sistemi ile yemeklerini alarak yerler.
Ortaokul ve lise öğrencileri self-servis sistemi ile yemeklerini alarak yer. Yemekhanede yemek yenilmesi sırasında hemşire ve nöbetçi öğretmen sürekli olarak bulunur. Öğrencilerin düzen içinde yemek almalarını ve yemelerini denetler.

Yemekhanemizde öğrencilerimize ;
• Anaokulu öğrencilerine-sabah ve ikindi kahvaltıları ile öğle yemeği.
• İlkokul öğrencilerine öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı.
• Ortaokul ve lise öğrencilerine ise öğle yemeğe verilmektedir.
Yemekler gıda mühendisleri tarafından aylık listeler halinde belirlenerek öğrencilere sunulur. Yemek listelerinin hazırlanmasında Hemşire, İlköğretim Okulu Müdürü de görevlidir. Ayrıca listeler uygulamaya geçirilmeden önce diyetisyen uzmanlarca, son kontrolden geçirilir.

Kapalı+ açık spor salonları 

Kapalı spor salonu içinde, Soyunma-giyinme odaları, Jimnastik odası, çok amaçlı sahne, seyirci türbinleri, ayrıca masa tenisi alanları ve masaları da mevcuttur. Matematik Atölyesi, iki adet resim atölyesi ve Söyep Atölyesi Spor Salonu alanı içerisinde bulunmaktadır.

iki nolu spor sahamız açılır kapanır sisteme sahip olup saha içerisinde nizami ölçülerde kort tenisi ve voleybol alanı bulunmaktadır.

Açık spor alanlarımız ise nizami ölçülerde çim futbol sahası, iki adet asfalt basketbol sahası, 1 adet voleybol sahası, 1 adet nizami ölçülerde tenis kortumuz mevcuttur.

Laboratuvarlarımız

Eğitim – öğretim binamızın 1. katında Bilgisayar Laboratuvarımız mevcut olup, içinde 25 adet bilgisayar bulunmaktadır. Tüm bilgisayarlar internete bağlıdır.

1. Katta Fen Bilgisi ve Teknoloji laboratuvarları mevcut olup ders konuları içinde bulunan tüm deneyler yapılmaktadır.

Lise binamızda donanımlı biyoloji-kimya ve fizik laboratuvarı bulunmaktadır.

İlköğretim birinci kademe sınıflarında haftada 1’er saat laboratuvar dersi görülmekte, öğrencilerin deney yapma ve laboratuvar ortamında görsel öğrenme yönteminin uygulaması yapılmaktadır.

Kütüphane

Kütüphanemiz, okulumuzun en gözde mekanlarından birisi olarak dizayn edilmiştir. Sessizlik ve aydınlığın buluştuğu, okumayı ve araştırmayı sevdiren bir mekandır. 

Yüzme Havuzu

Okul kampüsü içerisinde modern teknikler kullanılarak yapılan iki adet yüzme havuzu bulunmaktadır. Yüzme havuzlarından öğrenci ve veliler yararlanabilmektedir .