Kulüpler

TİYATRO KULÜBÜ

Danışman Öğretmen: Mehtap UZUN

Özel Seymen Anadolu lisesinde tiyatro kulübündeki eğitim sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Öğrencilerimizin çok yönlü ve tüm yönlü gelişimlerini sağlayabilmek amacıyla ders etkinlikleri ve uygulamaları ile sağlanması mümkün olmayan katkılar tiyatro kulübü aracılığı ile sağlanır.

Çalışmalar kulüp saatlerinde ve önceden belirtilen zamanlarda gerçekleştirilir. Belirtilen gün ve saatlerde özgürce deneyimler yaşama fırsatı bulurlar.

Amacımız öğrencilerimizin ilgi ve yetenek alanlarını tanımalarını sağlama, özgüvenlerini ve yaratıcılıklarını geliştirme ve eğitimi zenginleştirilmiş bir formda sunabilmektir.

Öğrencilerimizin ilgi ve yetenek tanımalarını sağlam özgüvenlerini ve yaratıcılıklarını geliştirme ve eğitim zenginleştirilmiş bir formda sunabilmektir.

ARDU-ROBOT KULÜBÜ

Danışman Öğretmen: Levent TUNALI

Artık dijital çağda yaşıyoruz. İnsanlar otomobil garajlarında bilgisayarlar ve robotlar yapıyor. Biz büyük bir bilgisayar kullanmak yerine kare çikolata boyutunda ve aynı işlevi görecek arduino uno işlemcisi kullanacağız. Garaj

yerine laboratuvarımızda LED yakmadan tutun da robot gibi karmaşık yapıları da yapacağız. Sensörler kullanıp alarmlar, engelden kaçan arabalar yani

hayalimizde ne varsa onu gerçekleştirmeye çalışacağız. Bunu yaparken de hem elektronik bilgimizi hem de yazılım bilgimizi geliştireceğiz.

İNGİLİZCE KULÜBÜ “MUN(Model United Nations)”


Danışman Öğretmen: Ekin KÜÇÜKOSMANOĞLU

Seymen Koleji İngilizce öğretmenleri tarafından yürütülen Model Birleşmiş Milletler Kulübü (İngilizce: Model United Nations, MUN), eğitim kurumlarının öğrenci delegeler çıkararak belli ülkeleri ve Birleşmiş Milletler kurumlarını temsil ettikleri eğitsel bir simulasyondur. Genelde konferans, panel, çalıştay veya forum usulüyle yürütülen toplantıları içerir.

Diğer okullarda düzenlenen Model Birleşmiş Milletler konferanslarına (MUN) katılan öğrencilerimiz, önemli dünya meseleleri hakkında bilgi edinirler.

Yaptıkları araştırma, münazara ve yazı çalışmaları sonucunda sorunlara gerçekçi çözümler üretirler. Tüm bu çalışmalar İngilizce yürütülür. Bu öğrenciler kendileri gibi yüzlerce başka öğrencinin bulunduğu yerel ve uluslar arası konferanslara katılırlar. Dört gün süren bu konferanslarda öğrenciler önceden belirlenmiş bir ülkeyi temsil ederler. Diplomat kimliğine girip diğer temsilci öğrencilerle tanışır ve konuşurlar. Dil ve bilgi becerilerini kullanır, üstlendikleri pozisyonu taşırlar.

YAĞLI BOYA KULÜBÜ

Danışman Öğretmen: Asuman ÖLGEN

Kulübümüz boyaların teknik özelliklerini, objelerin renk ve doku özelliklerini tecrübe etmek, kendi sanatsal ve toplumsal düşüncelerinin olgunlaşmasını sağlayarak sanatsal yaratıcılığı her alanda kullanabilecek öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Kulübümüzde öğrenciler su ve yağ bazlı boyalar(sulu boya, akrilik yağlı boya) ile karakalem tekniklerini öğrencilerimizin derinlemesine bilgi sahibi olması sağlar.

GERİ DÖNÜŞÜM VE YARATICILIK KULÜBÜ

Danışman Öğretmen: Ebru ÖNER

Geri dönüşümün amacı var olan kaynakların sonsuz değil kısıtlı olduğunu bilerek harcamak. Bu sebeple geri dönüşümü sağlarsak atık maddelerin çevreye ve canlılara olan etkilerini azaltabiliriz ve bu konuda daha bilinçli bir şekilde davranabiliriz.

Kulübümüz, öğrencilerin el becerilerini geliştirmeyi ve atık malzemeleri kullanarak ortaya yeni ürünler çıkartmayı da amaçlamaktadır. 

Öğrencilerimiz bilgilendirici posterler hazırlayacak ve okulumuzda geri dönüşüm projeleri gerçekleştireceklerdir.

BASKETBOL KULÜBÜ

Danışman Öğretmen: Alper SERİM

1983 Yılından itibaren faaliyet gösteren kurumumuz tarihinde birçok sportif başarıya imza atmıştır. Sayısız il Birinciliğinin yanında, şu ana kadar ilimiz okulları arasında elde edilmiş en iyi basketbol derecesi olan TÜRKİYE 3.sü unvanını taşımanın gururuna varmıştır.

Elde edilen bu başarılı günlere dönüş adına çalışmalara hız verilmiş ve her kategoride sayısız Kocaeli dereceleri elde edilmiştir. Bu başarıların oluşmasında birincil önceliğimiz basketbolu öğrencilerimize sevdirmek ve yetenekli olan öğrencilerimizi bu spora kazandırmaktır. Bunun ışığında okulumuz kulüp çalışmalarında 9 ve 10. Sınıflarda basketbol kulübünü seçen öğrencilerimizle çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmalarda basketbol oyun kuralları, disiplin, birlikte hareket edebilme becerisi kazanımı ( team work ) gibi bilinçleri öğrencilerimize vermeyi hedeflemekteyiz. Amacımız okul ve kulüp takımlarına oyuncular kazandırmaktır.