Kulüpler

TİYATRO KULÜBÜ

Danışman Öğretmen: Mehtap UZUN

Özel Seymen Anadolu Lisesinde tiyatro kulübündeki eğitim sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır. Öğrencilerimizin çok yönlü ve tüm yönlü gelişimlerini sağlayabilmek amacıyla ders etkinlikleri ve uygulamaları ile sağlanması mümkün olmayan katkılar tiyatro kulübü aracılığı ile sağlanır.

Çalışmalar kulüp saatlerinde ve önceden belirtilen zamanlarda gerçekleştirilir. Belirtilen gün ve saatlerde özgürce deneyimler yaşama fırsatı bulurlar. Amacımız öğrencilerimizin ilgi ve yetenek alanlarını tanımalarını sağlama, özgüvenlerini ve yaratıcılıklarını geliştirme ve eğitimi zenginleştirilmiş bir formda sunabilmektir.

Öğrencilerimizin ilgi ve yetenek tanımalarını sağlam özgüvenlerini ve yaratıcılıklarını geliştirme ve eğitim zenginleştirilmiş bir formda sunabilmektir.

BASKETBOL KULÜBÜ

Danışman Öğretmen: Alper SERİM

1983 Yılından itibaren faaliyet gösteren kurumumuz tarihinde birçok sportif başarıya imza atmıştır. Sayısız il Birinciliğinin yanında, şu ana kadar ilimiz okulları arasında elde edilmiş en iyi basketbol derecesi olan TÜRKİYE 3.sü unvanını taşımanın gururuna varmıştır.

Elde edilen bu başarılı günlere dönüş adına çalışmalara hız verilmiş ve her kategoride sayısız Kocaeli dereceleri elde edilmiştir. Bu başarıların oluşmasında birincil önceliğimiz basketbolu öğrencilerimize sevdirmek ve yetenekli olan öğrencilerimizi bu spora kazandırmaktır. Bunun ışığında okulumuz kulüp çalışmalarında 9 ve 10. Sınıflarda basketbol kulübünü seçen öğrencilerimizle çalışmalar yapmaktayız. Bu çalışmalarda basketbol oyun kuralları, disiplin, birlikte hareket edebilme becerisi kazanımı ( team work ) gibi bilinçleri öğrencilerimize vermeyi hedeflemekteyiz. Amacımız okul ve kulüp takımlarına oyuncular kazandırmaktır.

YAĞLI BOYA KULÜBÜ

Danışman Öğretmen: Asuman ÖLGEN

Kulübümüz boyaların teknik özelliklerini, objelerin renk ve doku özelliklerini tecrübe etmek, kendi sanatsal ve toplumsal düşüncelerinin olgunlaşmasını sağlayarak sanatsal yaratıcılığı her alanda kullanabilecek öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Kulübümüzde öğrenciler su ve yağ bazlı boyalar(sulu boya, akrilik yağlı boya) ile karakalem tekniklerini öğrencilerimizin derinlemesine bilgi sahibi olması sağlar.