Kulüpler

BALE KULÜBÜ

Danışman Öğretmen: Buse DOĞU

Bale; belli figürlere, adım atışlara dayalı dans ve müzikli gösteri türüdür. Aynı zamanda kendine özgü teknikleri, yöntemleri ve eğitim türleri olan bir dans biçimi; disiplinli, özverili, algılamadaki gelişimin temellerini atan, alabildiğine renkli ve zevkli sanat dalıdır.Bale eğitimi klasik müzik eşliğinde yapılır. Bu durum çocuğun, müzik kulağının gelişmesine olanak sağlar. Klasik balenin adımlarının belirli bir düzen ve ölçü içerisinde öğrenilmesi, çocuğun el-kol-bacak koordinasyonu kurmasını sağlar. Çocuğun duruşu düzelir, esnek bir vücut yapısı oluşur.

Öğrenciler, kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde belirli törenlerde görev alarak ürünlerini sergiler.

Kulübün Amacı; Çocuklarımız için güvenli ve doğru bir bale eğitimi sunmak, Vaganova ( Rus ) sisteminden oluşan program ile çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine uygun olarak ilerlemek, doğru duruş, kol ve ayak pozisyonları, müzik eşliğinde teknik bale eğitimini uygulamalı olarak öğretmektir.

MODERN DANS KULÜBÜ

Danışman Öğretmen: Buse DOĞU

Amaçları arasında bireysel ve toplu olarak dans edebilme yeteneğini geliştirip, dansla ilgili konularda sanatsal açıdan düşünebilme ve yorum getirebilme alışkanlığını kazandırmak olan Modern Dans Kulübümüzde öğrencilerimiz estetik duygu ve vücut esnekliği kazanıyorlar, ritim ve hareketler arasındaki uyumu ve bağlantıyı fark ederek dans ediyorlar ve birlikte keyifli vakit geçiriyorlar.

Öğrenciler, kulüpte aldıkları temel bilgiler sayesinde belirli törenlerde görev alarak ürünlerini sergiler.

DRAMA KULÜBÜ

Danışman Öğretmen: Gül GEYİK

Drama Kulübünün amacı;

  • Çocukta esnek düşünme,
  • Toplumla barışık olma,
  • Eşitlik ve kendini tanıma gibi önemli değerler ve duyarlılıkların yanı sıra yaratıcı gücünü de geliştirmektir.
  • Kulüpte tanışma oyunları, duyuların çalıştırılması, uyum ve güven çalışmaları, öykü tamamlama, verilen diyalogla oyun kurma, masalları resimle anlatma gibi çalışmalarla hedefe ulaşılmaya çalışır.

İNGİLİZCE DRAMA KULÜBÜ

Danışman Öğretmen: Meggy AKINSİPE

İngilizce Drama Kulübü; Çocukların İngilizcelerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır ve İngilizce’nin daha verimli ve etkin bir şekilde öğrenilmesi ve öğretilmesi için çok önemlidir.

Dil öğrenimini eğlenceli kılmak ve İngilizce"yi oyunlar aracılığıyla geliştirerek ve kelime bilgisini zenginleştirmektedir.

İngilizce dans, şarkı ve skeçlerle hem İngilizce kelimeleri doğru telaffuz etmeyi hem de konuşmadaki akıcılıklarını artırarak dinleme becerilerini ve anlama kapasitelerini üst seviyeye taşıyacaktır.

KÜÇÜK RESSAMLAR KULÜBÜ

Danışman Öğretmen: Dilara SELEK KÖKTAŞ

Farklı boyaları ve resim yapılabilecek farklı zeminleri tanıma fırsatı olan bir kulüp olan Küçük Ressamlar kulübünde neler yapacağız? Tuval, MDF, Kalın kağıtlar üzerine akrilik ve karışık teknik ile üzerinde değişik efektler uygulayarak ortaya farklı resimler çıkaracağız. Aynı zamanda çocuklarımızın ressamlarla ilgili bilgileri öğrenecek ve onları tanıma fırsatını bulabilecekler. Küçük ressamlar Büyük ressamların resimlerini inceleyip onların resimlerinden esinlenerek yeni çalışmalar üretecekler. Bu kulüpte ek olarak zaman zaman kolaj tekniğini tuval zemine akrilik boyaların da desteği ile yeni tasarımlar oluşturmak için kullanacağız.

Boyalarla daha yakından ilişki kurmak çocukların psikolojik gelişim süreçlerine destek sağlamaktadır Kazanımımız ince motor kaslarımızın gelişimi, farklı materyalleri tanımak ve kullanmak, yaratıcılık sürecini desteklemek ve geliştirmektir.

JİMNASTİK KULÜBÜ

Danışman Öğretmen: Ebru YÜCEL

Tüm sporların temelini oluşturan bu branşta öğrencilerimize bedenini kontrol etme, esneklik, koordinasyon, temel duruşlar ve disiplin becerilerinin kazanımı ile ilgili çalışmalar yapmaktayız. 

KÜÇÜK MÜZİSYENLER KULÜBÜ

Danışman Öğretmen: Ceren YILMAZ

Kulübümüzün amacı;

  • Enstrüman çalma becerisini öğrenmek, bireysel çalınan çalgıları grup bilinciyle ve çalışmalarıyla yön verip çalmaktır.
  • Seviyesine uygun olan ritmi çalabilme
  • İşitsel belleğin arttırılması
  • Gruba uyumlu şekilde aynı ritmi çalabilme

ALMANCA DRAMA KULÜBÜ

Danışman Öğretmen: Gamze DEVİREN

Kulüp saatlerimizde dili; şarkı, oyun ve görsellerle destekleyerek eğlenceli hale getiriyoruz, öğrencilerimizin basit şekliyle kendilerini ifade etmelerini sağlıyoruz, kelime bilgisi çalışmaları yapıyoruz.

Bunun yanı sıra küçük el kaslarını güçlendirip, el becerilerini geliştirmek de kulübümüzün amaçları arasında yer almaktadır. Kulüp içerisinde yapılan özgün çalışmaları kulüp öğrencilerine sunmak, öğrencilerin, öğrendikleri yabancı dilde iletişim kurma becerilerini geliştirmek, Alman Kültüründeki farkındalıkları kazandırmak temel odak noktalarımızı oluşturmaktadır.

Kulübümüzde; yabancı dilde gelişimi sağlamak, öğrenciyi dil öğrenmeye teşvik etmek, sevdirmek, bu dili kullanmayı alışkanlık haline getirmek, dil becerilerini görseller, videolar, oyunlar, şarkılar ile eğlenerek aktif bir şekilde kullanmak amaçlanmaktadır.