TEK YÜREK, TEK SES; ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

Uğruna türküler yakılan,

Şanını tüm dünyaya duyuran Türk askerinin şehadet şerbetini içtiği yerdir Çanakkale. 

Sömürgeci devletlere aman vermeyen Mehmetçiklerimizin başarısını tarihe altın harflerle yazdıran bir destandır Çanakkale. 

Çanakkale Zaferinizin 103. yılı kapsamında hazırladığımız törenimizde, başta büyük  önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere bugüne kadar şehit olan askerlerimize de sonsuz saygı ve minnetimizi sunduk

Sunuculuğunu 11/C sınıfı öğrencimiz Ece Kandemir’in yaptığı, Ortaokul Müdür Yardımcımız Tuğba Ural ve Sosyal Bilgiler Zümresi önderliğinde hazırlanan tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Oğuz Karaman yaptı.

Müzik öğretmenlerimiz Berk Yayman, Neşe Sarısözen Adalı, İlker Şenel ve Aysun Yılmaz eşliğinde 7.sınıf öğrencilerinden oluşan okul korosu, birbirinden duygulu şarkı ve marşlarla dinleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.

Müzik öğretmenimiz Berk Yayman eşliğinde 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizin seslendirdiği İstiklal Marşı Orotoryosu izleyenleri gururlandırdı.

9/C sınıfı öğrencimiz Furkan Çelik, “Övün Ey Çanakkale” adlı şiiriyle izleyenleri duygulandırırken, 3/A sınıfı öğrencimiz Ekin Sazyek İngilizce şiiri ile, 6/F sınıfı öğrencimiz Ece Keser ise Almanca şiiri ile beğeni aldı.

Drama öğretmenimiz Gül Geyik önderliğinde hazırlanan drama gösterisi izleyenlerden büyük alkış alırken, tören sonunda tüm öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizi anmanın onurunu ve gururunu yaşadı.

Kapalı Spor Salonunda düzenlenen törene Kurucu Temsilcimiz Hamiyet Satı, Mali işler Koordinatörümüz Cevdet Turan, idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz katıldı.