SEYMEN MATEMATİK GÜNLERİ

Seymen Matematik Günleri  13.03.2019 Çarşamba günü 9. Sınıf öğrencilerimizden İlkin Evrim ve Burak Karataş’ın sınıflarına Pi’ nin tarihçesi ve kullanım alanlarının anlatıldığı,  Pi Serüveni adlı sunumları ile başladı.. Ayrıca sunumda yine öğrencilerimizin hazırladığı sokakta matematik temalı röportaj, Pi’ nin melodisi ve Pi‘ nin kendi ağzından serüveni yer aldı. Sunum sonunda gerçekleşen Pi Kelime Türetme ve hafıza yarışmasını Ece Nur Yiğit ve Dide Topçu adlı öğrencilerimiz kazandı. 

14.03.2020 "Maths Hat Compatition" etkinliğinde 6 ve 7. sınıflarımız üç boyutlu geometrik şekilleri, yaratıcılıklarını ve el becerilerini kullanarak tasarladıkları şapkaları sergiledi. Finale kalan 15 şapkanın yarıştığı etkinlikte birinci 7. sınıflardan İpek Biçici olurken, ikinci 6. sınıflardan Mert Ali Güler oldu. 

Çarşamba günü 6. Sınıflarda Pi müziği eşliğinde yapılan Pi Yolunda Çemberde Etkinliği ile öğrenciler hem yarıştılar hem de Pi sayısı bulunuşunu ispatladılar.

Yarışmalarımız sonucu çeşitli akıl oyunlarıyla ödüllendirdiğimiz öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.