GELENEKSEL BAHAR FESTİVALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

36 yıldır büyük bir özveri ile eğitim öğretim hizmeti veren ve bölgemize örnek çalışmaları da bulunan kurumumuzun gelenekselleştirdiği "Bahar Festivali"ni  05 Mayıs 2019 Pazar günü kampüs alanımızda bir kez daha yaptığı “Bahar Festivali” ni bu yıl da gerçekleştirdik.

 Bu yıl ki  etkinliği  de bir sosyal sorumluluk projesiyle de taçlandırarak Okul Aile Birliği ile yürüttüğümüz festivalden elde edilen gelirle “Kanser Savaşçıları Derneği” ne katkıda bulunduk. Eğitim öğretim yılı boyunca çeşitli etkinliklerle “Korkmuyoruz” adlı sosyal sorumluluk projesi ile elde edilen gelir Kanser Savaşçıları Derneği aracılığıyla tedavi olan hasta yakınlarının konaklayabileceği aynı zamanda psiko destek de alabilecekleri “Bir Ev” Projesi için bağışlanacak. Yine bu amaçla yapılan festivalde, öğrencilerimiz ve velilerimiz açılan standlar ve oyun alanlarında çeşitli etkinliklere katılarak hem eğlendiler hem de anlamlı bir organizasyona katkı sağladılar. 

Festivalde İngilizce oyunlarla, gösterilerle, yarışmalarla, müzikle ve açılan standlar da yapılan akıl oyunları ve deneylerle gün boyu eğlenceli vakit geçiren öğrenci ve veliler akşam saatlerinde okul kampus alanında yapılan Can Gox konseri ile de gönüllerince eğlendiler.

Konser sonunda Kanser Savaşçıları Derneği Temsilcisi Aslı Ortakmaç katkılarından dolayı Seymen Eğitim Kurumlarına ve sanatçıya teşekkür ederken, Okul müdürleri Ercan Demir ve Gülistan Tireli ile Okul Aile Birliği Başkanı Banu Zamaniş Çakır böylesine anlamlı bir organizasyona katkı sağlayan tüm Kocaeli halkına ve sanatçı Can Gox’a teşekkür etti.