ANADOLU LİSEMİZDE MÜNAZARA HEYECANI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Anadolu Lisemizde münazara heyecanı tüm hızıyla devam ediyor.

Bilgi çağını yaşayan dünyamızda, çağdaş toplumların temel amacı düşünen, anlayan, sorgulayan, sorun çözen ve bilgi üreten bireyler yetiştirmektir. Bu anlayışla yola çıkan Türk Dili ve Edebiyatı Zümresinin düzenlediği münazara ligi Anadolu Lisesi 9/A ve 9/B sınıflarının gerçekleştirdiği   “Devletin kalkınmasında özel sektörün mü payı daha büyüktür, kamunun mu payı daha büyüktür.’’ konulu münazarada heyecan doruktaydı.

08.04.2019 tarihinde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerimiz Sercan Tanrıkulu ve Seval Döker önderliğinde okul konferans salonunda 9/A sınıfı öğrencilerimizden Sena Bayraktar sunuculuğunda gerçekleştirilen münazarada öğrencilerimiz başarıyla tezlerini savundular.

 9/A sınıfı öğrencilerimizden İlkim Çevrim, Bartu Pekey, Dide Zeynep Topçu, Berke Uruş, Zehra Merve Akca; 9/B sınıfı öğrencilerimizden Cemre Sude Yetişkul, Sude Oruç, Gözde Nil Kılıç, Metehan Çalık ve Ece Nur Yiğit  oldukça çekişmeli ve başarılı bir şekilde tezlerini savundu. Konuşmacıların aktardıkları bilgiler sonucunda jüride yer alan öğretmenler, daha önce hazırlanan değerlendirme çizelgesine göre değerlendirmelerini yaptılar.

Münazarayı “Devletin kalkınmasında özel sektör daha etkilidir.” düşüncesini savunan 9/B sınıfı, az bir farkla kazandı. Münazara katılan bütün öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.